Regionálne súťaže na východe zatiaľ nemajú veľkú tradíciu, aj keď Regionálna Extraliga sa hrá už 12 sezón.Boli sezóny keď ju hralo až 10 družstiev,dnešným optimom je 6-8 družstiev.

Hlavným problémom organizovania regionálnych súťaží je neochota družstiev cestovať a hlavne, malá snaha družstiev porovnať si výkonnosť s družstvami mimo ich okresnej či mestskej ligy. Veľkej väčšine družstiev stačí byť dobrým družstvom v domácej lige, ďaľšej konfrontácii sa vyhýba.

A to je škoda,pretože dnes sú vo futsale vytvorené reprezentácie U19, U21, muži i ženy a nevycestovať za súpermi i mimo svoje teritórium znamená ,že si hráča nikto vyššie nevšimne. Na jeho vlastnú škodu ! Takže tu sú možnosti zaradiť sa do niektorých z vyšších regionálnych súťaží !

Informácie o futsale na východe sú i na facebooku : Futsal Východ.

 

Regionálne súťaže  v sezóne 2016/2017 :

1.   Regionálna Extraliga dospelých  – je to najvyššia regionálna súťaž, celoslovensky vzté 2.liga skupina východ.  Začína v piatok 4.novembra 2015, štartuje 7 družstiev. Škoda že nepotvrdili účasť družstvá Michaloviec, či Rožňavy, napriek tomu sa očakáva veľmi kvalitná sűtaž. Informácie na stránke  Extraligy.

2.    Regionálna 2.liga – skupiny východ a západ.  Novinka ktorú chceme zaviesť pre družstvá ktoré chcú hrať regionálnu súťaž, ale nemajú vhodnú halu. Hralo by sa turnajovo formou dvojkôl, teda napr. pri 4 účastníkoch by to boli 3 turnaje a na každom by sa odohralo kompletné dvojkolo podľa vylosovania. Termínovo november – január.

3.   Slovenský pohár – regionálna časť  – 4 postupové urnaje v mesiacoch január a február 2016 a záverečné Final Four koncom februára či začiatkom marca. Do regionálneho turnaja sa môžu prihlásiť všetky družstvá hrajúce pravidelné regionálne,mestské či okresné súťaže,ale i nové začínajúce družstvá,alebo družstvá z okresov,kde sa súťaže nehrávajú. Minuloročný víťaz FK Prešov.

4.   Region cup 2017 –  turnaj víťazov či najlepších družstiev okresných a mestských líg Vsl.regiónu, február/marec 2016. V minulej sezóne vyhral Kubánsky atak Prešov, rok predtým Body team Humenné.

5.   Regionálna liga juniorov U19  –  pripravovaná súťaž juniorov do 19 rokov. Plánujeme v tejto prvej sezóne dva turnaje z vysledkov ktorých vzíde víťaz tohto ročníka. Postupne do 2-3 rokov, ak bude záujem, chceme vytvoriť klasickú ligu.

6. Regionálna liga žien  –  to je v podstate sen, aj keď je veľa dievčat čo hrajú futbal. Na začiatok aspoň jeden turnaj.

7.   Regionálna liga starých pánov nad 35 rokov  –  v tejto sezóne chceme začať možno sériou turnajov,ale od budúcej sezóny rátame s pravidelnou ligou. Radi privítame záujemcov o štart v tejto súťaži.