logo-1

Východoslovenský futsal sa konečne dočkal novej webovej stránky. V rámci projektu NESS KDC Košiciam ju vytvorila renomovaná spoločnosť NESS KDC, ktorá patrí k najvýznamnejším zamestnávateľom v oblasti IT v Košiciach.

Nová stránka pod názvom www.futsal-vychod.sk bola postavená na základe potrieb organizácie Futsal Východ a bude slúžiť regionálnym i mestským súťažiam v Košiciach, v Humennom,     v Michalovciach, v Poprade, v Prešove, vo Svidníku, v Stropkove, vo Vranove nad Topľou a v Starej Ľubovni. Administrátori líg majú možnosť prehľadne organizovať a aktualizovať súťaže, využívajúc viacero automatizovaných funkcií. Stránka je postavená na responzívnom dizajne, a teda sa zobrazuje v mobilných zariadeniach jej návštevníkov optimálne (bez zbytočného približovania či rolovania). Tento parameter stránky uľahčí aktualizáciu obsahu aj správcom líg, ktorí budú môcť informácie na stránke editovať taktiež z mobilného telefónu (napr. ihneď po zápase). Stovky futsalistov na východe sa v novej sezóne môžu tešiť na komfortný prístup k tabuľkám, štatistikám, rozpisom a výsledkom zápasov. Nová stránka im navyše ponúka možnosť prezentácie hráčov i sponzorov jednotlivých tímov.

Stránka bude v rámci komunikačných kanálov dopĺňaná aj stránkami sociálnej siete Facebook. Prístup k informáciám by tak mal byť v novej sezóne pre hráčov i správcov líg jednoduchší, komfortnejší a prehľadnejší.

Martin Andor, Futsal Východ: „Novú webovú stránku sme chceli vytvoriť už niekoľko rokov, nakoľko tá stará už nepokrývala potreby dnešnej doby. Od jedného z hráčov košickej ligy som sa dozvedel o možnostiach projektu NESS KDC Košiciam a rozhodol som sa túto ponuku využiť. On ako zamestnanec tejto spoločnosti navrhol štruktúru i  funkcionalitu stránky a uviedol ju do prevádzky. Prvé dojmy z výsledku sú viac ako pozitívne. Stránka spĺňa všetko, čo od nej potrebujeme, má moderný dizajn a hlavne je možné jej pohodlné prezeranie cez smartfón, čo uvítajú všetci hráči. Ako jeden z administrátorov súťaží veľmi vítam možnosť editácie obsahu cez tablet či smartfón, čo mi dáva možnosť upravovať obsah, vkladať výsledky či vytvárať novézápasy kdekoľvek a kedykoľvek. Spoločnosť NESS KDC nám taktiež poskytla webový priestor, čo nám ušetrilo ďalšie náklady. Pre neziskovú organizáciu prišla táto pomoc viac ako vhod a mňa teší, že nový web poslúži rozvoju športu a najmä stovkám hráčov, ktorí vo východoslovenských futsalových súťažiach štartujú. A tak rád by som sa v mene organizácie Futsal Východ poďakoval spoločnosti NESS KDC a odporúčam využiť možnosti jej projektu všetkým organizáciám, ktoré potrebujú pomôcť s webovým riešením a nemajú prostriedky nazvyš.“

Zuzana Želinská, NESS KDC: „Na projekte webovej stránky pre Futsal Východ sme  začali pracovať už v predsezónnom období na podnet jedného z našich zamestnancov, ktorý futsal aktívne hráva. Začiatok košickej najvyššej ligy sme stihli a sme radi, že nový web poslúži hráčom a organizátorom nielen v Košiciach, ale aj v ďalších 9 mestách na východe.“

Projekt NESS KDC Košiciam ponúka možnosť bezplatnej IT podpory verejným a neziskovým inštitúciám (školy, zdravotnícke zariadenia, neziskové organizácie, kultúrne a samosprávne inštitúcie atď.). Okrem implementácie stránky poskytuje spoločnosť NESS KDC aj bezplatné hostingové služby, čím šetrí partnerom projektu finančné prostriedky.

Viac informácií o projekte NESS KDC Košiciam nájdete na www.nesskdckosiciam.sk